AVERTISMENT: IMAGINI DURE. Sinucidere filmată în Rusia, după ce acest tânăr a ascultat o MELODIE

Un băiat de 16 ani din oraşul rus Vladivostok a sărit de la etajul 14 al unui bloc după ce ar fi ascultat o melodie rock, potrivit Liveleak.com.

Citeşte şi POZA VIRALĂ cu TRAIAN BĂSESCU




Potrivit site-ului, este al doilea caz de sinucidere pe această melodie.

Utilizatorii site-ului spun că melodia în cauză este cântată de artista rusă Olesya şi se numeşte "Jump down".



Versurile cântecului fac referire la sinucidere.


"I am standing on the roof
And looking down on my life
My life which I hate so much
My life which I so do like.
Jump down and dont be scared
Rain is whispering into my soul
Dive! And dont be afraid of
the place where you will end up, just fall.
Jump down and dont be scared
All your life is full of lie
Dive! It doesn't matter
Cause sooner or later
you are still going to die"


 

 

 

56 Comentarii [+] Adauga un comentariu

#1 mamablu 30.10.2011 13:42

O gură mai puţin de hrănit.

 
#2 alex 30.10.2011 13:47

of of stau la parter..:(

 
#3 Liviu 30.10.2011 14:08

TOKIO HOTEL 4 EVER..aaa vreau lama sa ma tai la vene -asa faceti voi toti si va bucurati ca aduceti in tara trupe care vorbesc de Dracu , trupe care va indeamna la moarte satanistii drq. Daca zic ca ascult manele si sunt ROMAN spun toti ca sunt COOCALAR si bv mie macar maneau nu imi spune sa ma arunc dp bloc ce bn imi pare sa muriti toti satanistii imbracati in negru *

 
#4 Unchiasu 30.10.2011 14:17

Un rocker in minus!Hai ca-i bine!

 
#5 .... 30.10.2011 14:18

@Liviu

Cine esti tu sa critici gestul suicidului? Ia spune-mi, e o dovada de lasitate sau de curaj? Esti las ca renunti la viata sau curajos ca ai tupeul sa te omori? Stii tu cati lasi sunt in viata fiindca n-au curaj sa se omoare, desi prezenta lor pe pamant e inutila? E dreptul fiecaruia sa se duca mai devreme in pamant. E selectie naturala si toate comentariile asupra acestui gest ar trebui sa se opreasca aici, macar din bun simt. Unora le e frica de moarte, altora le e frica sa traiasca. Nu vorbi aiurea.

 
#6 Catalin 30.10.2011 14:36

1. "Cine esti tu sa critici gestul suicidului? "
Dar tu cine * mea esti sa critici pe ala care critica? :D
2. "e o dovada de lasitate sau de curaj?"
E o dovada a unor grave probleme psihice.
3. "Stii tu cati lasi sunt in viata fiindca n-au curaj sa se omoare, desi prezenta lor pe pamant e inutila?"
Stii tu cati cred ca stiu ce e inutil si ce e inutil pe pamantul asta, iar unii dintre astia, din pacate ajung presedinti de republica? :D
4. "E dreptul fiecaruia sa se duca mai devreme in pamant."
Nu, nu ai acest drept, viata ta nu iti apartine, ci doar ti se ofera cadou.
5. "E selectie naturala"
Nu are nici o legatura cu selectia naturala. Animalele nu se sinucid, nu ajung sa fie atat de bolnave la minte ca oamenii.
6. "Unora le e frica de moarte, altora le e frica sa traiasca. "
Iar unii oameni sunt bolnavi, ca cei vor sa se sinucida. Iar acei oameni trebuiesc ajutati sa traiasca si sa nu mai aiba astfel de ganduri.
7. "Nu vorbi aiurea."
Asta ar trebui sa ti-o aplici tie. Nu mai posta, te rog... Oamenii rai/prosti nu ar trebui sa aiba dreptul sa posteze pe astfel de teme.

 
#7 Paul 30.10.2011 14:38

@Unchiasu
Ar fi mult mai bine daca toti cocalarii ca tine sau macar unu ar fi sarit de pe un bloc!

 
#8 Paul 30.10.2011 14:51

@Liviu
Asta e esti cocalar. Sa stii ca cocalarii nu sunt doar in Romania! Sunt si in Germania, Franta, Marea Britanie si alte asa zise tari civilizate sau dezvoltate! Din moment ce asculti manele mai ai mult de evoluat! Bravo tie pe dracu, apucate de ascultat altceva si lasa-te de manele! Textele si orchestratia sunt ca dracu! Vezi ca tu nu stii ce inseamna sa fi satanist! Daca ar muri toti ca tien nu m-arderanja, insa mi-ar place si mai mult daca ati evolua!

 
#9 geo 30.10.2011 15:02

Unii oameni au nevoie de ajutor dar nu-l primesc niciodata. Suntem prea superficiali si indiferenti la cei din jur. Regretele tardive chiar nu mai au nici un rost. Daca nu l-a ajutat nimei in timpul vietii judecata oamenilor nu mai conteaza. Omul ala avea nevoie de ajutor, de dragoste, de intelegere. Nu le-a primit. Mai bine va uitati in jur. Sunt o multime de oameni care au nevoie de ajutor, nu de vorbe. Suntem o specie de renuntatori. Parintii renunta la copii si invers, sotul renunta la nevasta si invers, parintii si copiii lor renunta la bunici, politicienii renunta la electorat si la promisiunile pe care le-au facut. Toata lumea renunta la toata lumea intr-un anumit moment. Ne mai miram ca unii ajung in punctul in care aruncatul de pe bloc nu pare o idee chiar atat de rea.

 
#10 liviuemil 30.10.2011 15:03

Toti rusii pe acoperis !!!!!!!!!! Luatii si pe unguri si pe ti*gani!!

 
Vezi toate »