Cum a reuşit un ROMÂN să rămână cu TIR-UL BLOCAT sub un pod din Marea Britanie

de Mihai SCHIAU

Un ROMÂN a rămas cu TIR-UL BLOCAT sub un pod de cale ferată din Marea Britanie

Un şofer român din Marea Britanie a rămas blocat cu TIR-ul sub un pod de cale ferată, scrie Hastings Observer.

Bărbatul călătorea pe strada Braybrooke din Hastings, în momentul în care nu a calculat bine înălţimea unui pod şi a "reuşit" să îşi blocheze TIR-ul sub el.

În imagine, se poate observa cum românul îşi pune mâinile în cap, realizând ce a făcut.

Drumul a fost închis circulaţiei timp de două ore, notează sursa.

"Poliţiştii au scos camionul în două ore, iar inginerii de la calea ferată au venit să verifice dacă podul e întreg", a explicat un purtător de cuvânt al poliţiei.










 

 

 

66 Comentarii [+] Adauga un comentariu

#1 io 7.01.2012 13:29

io le scoteam tiru in 10 min: dezumflam rotile pe jumatate

 
#2 Pfff 7.01.2012 13:35

Sigur era bucurestean!

 
#3 alyn 7.01.2012 13:41

@io
corect! la asta m-am gandit si eu cand am vazut articolul

 
#4 gibi 7.01.2012 13:42

da ce parca soferii lor sunt mai brezi,? eu am auzit cativa soferi de autobuze s-au pierdut pe ruta pe care trebuia sa o faca zilnic :))
la un pod au decapotat 2 autobuze etajate cu raniti etc
asta e nimica toata!

 
#5 Dan Toma 7.01.2012 13:45

S-a umplut Europa de "profesionisti" cu carnet de Pitesti, de tot felul de mamaligari ce-si iau permisul cu spaga. Breasla asta se duce naibii din cauza astora, pe langa faptul ca accepta ca milogii niste salarii de mizerie, o mai fac si pe desteptii pe unde se duc...

 
#6 Dan Toma 7.01.2012 13:48

Tu esti superb colega, daca exista senzori de presiune (uita-te si tu - cap nou si prelata la fel de noua) nu mai iesi de acolo nici cu proces verbal. Dar e misto, mi-ai placut, sa tragi besini filosofice din fotoliu e foarte simplu :)

 
#7 dc 7.01.2012 14:10

in tarile civilizate exista placute care indica inaltimea la orice trecere pe sub poduri, pasarele, etc; daca nu exista asa ceva si nici nu era vreun avertisment pentru tiruri, soferul poate cere daune

 
#8 sylla 7.01.2012 14:12

BANI,MANCARE ,FEMEI,INFORMATII....TU,DOAR SA FII CULTIVAT ANTRENAT EDUCAT CIVILIZAT IN STATEEEEE...SAU IN UEEEEEEEEE.....SAU IN ISRAEL.....SAU IN JAPAN.....SI DOMN TE FAC ,DOMN SI GENTLEMEN,BOIER,SMEKER,DESTEPT SI MAFIOT.......TU DOAR SA ITY DAY CU PAREREA,FUTURISM,FUTURISTIK,FUTUROLOGIK.....DACA NU VA DADEA ZAMOLXEX,APA, PAIE SI BATAIE....PLOAIE,SOARE,SI VREME BUNA,..ACUM BELEATI SOOOLAAAA IN LOC DE PORC.....ASA CA BOTEZATI_VA CU MIC CU MARE SI MERGETI DE PUPATI POOOLAAA POPIII P.F. DANIEL,NU UITATI DE ZECIUIALA PT CATEDRALA MANTUIRII PROSTIMILOR,SI DE INTERES,COMPROMIS…,SI DE INTERES,COMPROMIS SI OPORTUNISM......APROPOS,URAREEE=SA BEI VIN ,SA BEI ULEI,SI LA CRUCE SA LE IEIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII..

 
#9 badboy 7.01.2012 14:19

...nu cred ca e in maria britanie,ce cauta pe partea cealalta de mers?

 
#10 calin 7.01.2012 14:26

@Dan Toma
prelata noua nu e, nou inseamna atunci scoasa din cutie , e uzata mai putin ,dar tractorul e vechi rau de tot ,documenteaza-te inainte sa vorbesti

 
Vezi toate »