Anca Boagiu va primi distincţia de Cavaler al Ordinului Legiunii de Onoare din partea Franţei

Anca Boagiu va primi distincţia de Cavaler al Ordinului Legiunii de Onoare din partea Franţei Foto: Mediafax

Ambasadorul Franţei în România, Henri Paul, va conferi, săptămâna viitoare, distincţia de Cavaler al Ordinului Legiunii de Onoare Ancăi Boagiu, vicepreşedinte al Senatului, informează Mediafax.

"Ministru al Integrării Europene între 2005 şi 2007, Anca Boagiu a dat dovadă de multă hotărâre pentru a contribui la aderarea ţării sale la Uniunea Europeană. Intrată în politică de zece ani, Anca Boagiu se înscrie în rândul personalităţilor care luptă pentru egalitatea şanselor", potrivit unui comunicat al Ambasadei Franţei.

Anca Boagiu, membră a PDL, a deţinut portofoliul Integrării în perioada 2005-2007, în Cabinetul condus de liberalul Călin Popescu Tăriceanu.


 

 

15 Comentarii [+] Adauga un comentariu

#1 monica L 12.05.2010 23:57

Daca poate cineva sa-mi spuna un SINGUR lucru facut de aceasta conita in politica sau administratie, amutesc, in ce-o priveste....

 
#2 orange 13.05.2010 07:30

din ko-o-r-vele lui basescu

 
#3 gigi contra 13.05.2010 08:09

* asta pentru franta,ca eu nu stiu sa fi facut ceva pentru romania.betivanul national i-a lasat mostenire fotoliul de ministru al transporturilor pe baza de amicitie cu parintii ei.chiombul a umplut institutiile statului cu *.jos chioru-mparat!!!

 
#4 Bula 13.05.2010 10:15

Ci a francezilor care dau diplome la toate nulitatile.

 
#5 Gauroiu din KOOr 13.05.2010 10:39

Domnisoara a invatat sa vorbeasca,sau tot prin gangurit comunica?
Saracuta de ea,cand am vazut numele pe ecran,am crezut ca se marita,
ca a gasit jumatatea...
...poate daca Henri Paul nu era pe invers...

 
#6 andr33a 13.05.2010 13:11

Anca Boagiu merita pe deplin distinctia atat pentru activitatea sa cat si pentru ceea ce reprezinta in continuare ca si prezenta femeninita pe scena politicii din Romania!

 
#7 vVv 13.05.2010 13:15

@andr33a
Ce spui fa ? Doamna ?!?

 
#8 Vale 13.05.2010 13:22

FRANCEZILOR SUNTETI NISTE RATATI DACA PUTETI GASI CEVA DE MEDALIAT IN ACEASTA CREATURA CARE NU ARE SI NU A FACUT NIMIC CE MERITA SA FIE APRECIAT DAR MEDALIAT.

 
#9 raradrsms 13.05.2010 14:58

Vrei sa scapi de amenzi?
Vrei sa stii unde sunt radarele?
Trimite sms la 1261 si primesti pe loc radarele semnalate in trafic, pentru fiecare judet.
Mai multe detalii pe www.radarsms.ro

 
#10 gigisrl 13.05.2010 15:21

ce are comun kurwa asta cu distinctia respectiva, in afara de faptul ca si-a pus chilotii la vederea marlanului kior si nu numai....pt. a se catara in politica???????????/

 
Vezi toate »