MITING PRO BĂSESCU. 15.000 de pedelişti aşteptaţi în Piaţa Revoluţiei

MEDIAFAX FOTO / Liviu CHIRICA

PDL organizează în această seară ultimul mare miting din campania de susţinere a preşedintelui suspendat Traian Băsescu. Peste 15.000 de pedelişti şi simpatizanţi sunt aşteptaţi să vină în Piaţa Revoluţiei din Capitală pentru a-şi arăta sprijinul pentru preşedintele suspendat.

Pe scenă vor urca liderii PDL, dar şi preşedintele Traian Băsescu pentru a ţine discursuri.

Pe 29 iulie este programat referendumul de demitere a preşedintelui Băsescu. Pentru ca acesta să-şi piardă funcţia este nevoie ca 9,1 milioane de persoane să iasă la vot, iar jumătate plus unu din aceştia să voteze pentru demitere.
 


 

 

 

19 Comentarii [+] Adauga un comentariu

#1 country man 26.07.2012 18:22

Se vor strange vreo 1000 Si aia adusi cu arcanul.

 
#2 Piata Revolutiei 26.07.2012 18:35

In această seară Teatrul de Comedie anunta premiera oficiala a piesei cu titlul


Basescu va plinge din nou !


Locul de desfasurare : Piata Revolutiei

In rolul principal : Traian Basescu

In rolurile secundare : Monica Macovei si Ansamblul Barbatilor cu Ciocarlia mica

Regia : O'Sticla Whisky



Piesa este o continuare a succesurilor din ani trecuti,
"Stlojan nu pleaca mai departe" si "Dinu Patriciu,sa-ti fie rusine!"

 
#3 ovidiu 26.07.2012 18:37

PSD = USL= CORUPTIE = SARACIE = MIZERIE

 
#4 Niste S0NDAJE 26.07.2012 18:41

Sunteti de acord cu propunerea ca fiecare absenta la referendum sa fie considerata un vot pentru demiterea lui Traian Basescu?
http://www.easypolls.net/poll.html?p=5001defce4b0026fdd1235fd

Prezenta mai mica de 50% + 1 duce la invalidarea referendumului si Traian Basescu ramine suspendat in continuare pina la organizarea unui alt referendum
http://www.easypolls.net/poll.html?p=50042923e4b0026fdd1237be

Despre care din urmatorii aveti o parere mai negativa?
http://www.easypolls.net/poll.html?p=500841f4e4b0026fdd123d32

Cum votezi la referendumul din 29 Iulie 2012?
http://www.easypolls.net/poll.html?p=500dadade4b0026fdd1240a5

 
#5 enervantul 26.07.2012 18:43

BASE în 8 ani şi-a consolidat atât de mult puterea încât nimic nu mai mişcă în ţară fără să facă el un semn.PROCURATURA,SRI,DIICOT,CSM, ANI, CCR, DNA comandant suprem,prim ministru,primar ,sef peste tot ce misca , patriah sef,..şi toate celelalte instituţii importante ale statului au fost împânzite de oamenii lui. A devenit un MONSTRU care devorează încet-încet ţara. Iar acum îşi permite să ne sfideze pe toţi, aruncându-ne în faţă, tot TUPEUL şi nesimţirea care îl caracterizează:.HOTUL STIGA HOTUL! e reprezentativ ptr base.şi PDL (partidul finilor,rudelor,pilelor ,cunostintelor si fiicelor!) Dar, ce se mai aude cu procesul lui Ridzi? Cum mai este cu actele pentru casa din Mihaileanu, furata de basescu pe timpul cand era primar-- TOTI VAMESI care au fost arestati -in 2009- pentru niste sume de ordinul milioanelor de euro…acum sunt toti liberi cand au inceput toti sa declare ca dadeau spaga la ministerul finatelor Blejnar...sau Videanu care a cumparat în 1998 pe timpul lui radu vasile, Firma Marimar cu 7 euro m2 e teren pe trafic greu.sebastian….De ce Daniel Morar si Codruta Kovesi nu au fost schimbati cand le-a expirat mandatele...Pentru ca base are interesul sa ii pastreze pe cei doi ptr ca sunt niste catelusi de paza a lui base si PDL (partidul finilor,rudelor,pilelor ,cunostintelor si fiicelor!)..HOTUL STIGA HOTUL

 
#6 tot enervantul 26.07.2012 18:44

M-ati inebunit cu asemenea aberatii-- dar boc si bashitul tau au inchis 200 de scoli si merg copiii cate 10 -15 km pana la o scoala..Rezervorul de imbecili ai pedelistilor pare inepuizabil ...nu ai habar pe ce lume traieşti!!! -DATORIA TARII A CRESCUT LA 98 MILIARDE PE TIMPUL LUI BASE....IA GHICITI VOI CINE A FURAT BANII SI CINE VREA ACUM SĂ RAMANĂ LA PUTERE PTR CONTINUITATE-- IN FURAT ....În 2004 pe timpul lui Nastase ,datoria era de 9 miliarde euro---unde sunt euroii din din 2004-2012--cam 80 miliarde euro...i-a furat cumva bombonel... DAR EUROII dati de Udrea ptr piscine ,partii,gondole, NU sunt gaurii negre...DIN BANII BUGETULUI...ANUL TRECUT LA BUSTENI SA REALIZAT O POIANA SI UN SCHELET METALIC CU 25 MILIOANE DE EURO DE UDREA ..DIN BANII TURISMULUI.. ..(si sa daramat spitalul din busteni -asta distrugere nu un semafor sau un chiosc) - care a avut un buget de 4,5 miliarde de euro-ptr plimbari si calarit salvamari..Nu v-a invatat BASE da-ti pe "GOOOGAL" si da-ti cautare "DATORIA ROMANIEI” si o sa vedeti comentarii si "date... Bai oilor bashescu conduce tara 8 ANI! Una din maimutele lui (Monica Ridzi) a facut praf 6 milioane de euro intr-o SINGURA ZI ptr a sarbatori ziua tineretului la Costinesti! Primarul Clujului, Sorin Apostu nu se dădea jos din pat pentru 90000 de euro ..iti dai seama cu ce spagă se lucreaza la boc ..ca asta doar a fost consilierul lui boc la primaria cluj…sau de toti vamesi care au fost arestati pentru niste sume de ordinul milioanelor de euro…acum sunt toti liberi cand au inceput toti sa declare ca dadeau spaga la ministerul finatelor Blejnar...sau Videanu care a cumparat în 1998 pe timpul lui radu vasile, Firma Marimar cu 7 euro m2 e teren pe trafic greu.sebastian….uite încă una 2011-septembrie-Udriste de la Metrou a dat 70 milioane de euro pentru un studiu de fezabilitate în legătura cu reţeua de metrou Gară-Aeroportul Otopeni...e PDL ist ..a fost arhitect sef…

 
#7 MADE IN EUROPE 26.07.2012 19:21

Directiva UE
Noul sistem de vot democratic la vedere
Se va aplica in Romania
Incepand din data de 30 iulie 2012 fiecare cetatean va avea inscris pe actul de identitate optiunea politica !
Ai stampila - DA
N-ai stampila -NU

 
#8 Miting electoral, discursuri fulminante, terminate apoteotic 26.07.2012 19:23

DRAGI SIMPATIZANȚI, și acum cuminței ACĂSICĂ, nu cumva să vă duceți la vot duminică - v-ați luat azi porția de libertate.

 
#9 genocid 26.07.2012 19:29

LUME ,LUME, Basescu da fasole cu cirnati in Piata Revolutiei.

 
#10 ManagerLea gue. ro 26.07.2012 21:17

Esti bun la fotbal si vrei sa castigi o Cupa Champions League reala in cel mai bun manager de fotbal online gratuit?
Patrick Vieira te provoaca sa devii campion in Manager League.ro : http://tiny.cc/footbal

 
Vezi toate »