11:13

125

vizualizări

CFR Cluj câştigat Supercupa României

Echipa CFR Cluj a câştigat Supercupa României, după ce a învins, duminică, pe stadionul "Giuleşti - Valentin Stănescu", cu scorul de 4-3 după loviturile de departajare, formaţia Unirea Urziceni. La finalul celor 120 de minute scorul a fost egal, 1-1. CFR Cluj a înscris prima prin Cadu, în minutul 41, Unirea reuşind să egaleze prin S.

Funză, în minutul 50.

Clujenii au deschis scorul în minutul 41, atunci când Cadu a reluat cu capul în plasă un balon centrat din corner de Mara. În minutul 45, antrenorul echipei Unirea Urziceni, Dan Petrescu, a fost trimis în tribună pentru proteste. Unirea Urziceni a reuşit egalarea în minutul 50, prin Sorin Frunză, care a executat perfect o lovitură liberă de la 20 de metri.

În minutul 115, arbitrul Georgian Ionescu i-a acordat cel de-al doilea cartonaş galben lui Ciprian Deac şi implicit pe cel roşu.

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul Mediafax Group.