Bacalaureat 2012 - SUBIECTE BAC 2012 MATEMATICĂ M1, M2, date azi. Proba obligatorie a profilului

de Ramona LOZNIANU

bac 2012, bacalaureat // Mediafax Foto

Absolvenţii claselor a XII-a de la profilul real, tehnologic şi pedagogic susţin miercuri, 4 iulie, proba obligatorie din cadrul examenului de BACALAUREAT 2012, la matematică.

Subiectele sunt diferite în funcţie de specializarea urmată: matematică-informatică (M1), ştiinţe ale naturii şi profil tehnologic (M2), pedagogic (M4).

gândul a publicat SUBIECTELE la MATEMATICĂ.

CLICK PENTRU A MĂRI

Subiecte M1

CLICK PENTRU A MĂRI

Subiecte M2

VEZI ŞI Bacalaureat 2012 - SUBIECTE ISTORIE BAC 2012 date azi. Proba obligatorie a profilului

Examenul de BACALAUREAT 2012 se încheie vineri, 6 iulie, cu proba la alegere din aria curriculară a profilului. Primele rezultate vor fi afişate în centrele de examen şi pe edu.ro, duminică, 8 iulie.

BACALAUREAT 2012. Totul despre BAC 2012 - calendar, subiecte, rezultate

Ramona Loznianu este editor al ziarului Gândul


 

 

 

204 Comentarii [+] Adauga un comentariu

#1 theone 4.07.2012 10:58

Subiectul pt M1 unde este?

 
#2 dan 4.07.2012 11:03

Bravo mai baieti, ca sa nu fie atat de multi cazuti, dati subiecte de gimnaziu! Ne mai miram cat de slabi suntem...

 
#3 theone 4.07.2012 11:05

An electoral! E bine sa dam un pic mai usor ca ne dorim toti sa fim agenti de vanzari si avocati!

 
#4 ... 4.07.2012 11:07

@theone
esti un prost !

 
#5 456 4.07.2012 11:09

daca rudele tale spala covoare in obor asta nu inseamna ca toata lumea e ca voi... si oricum tu nu stiai sa rezolvi nici primul subiect...

 
#6 Cips 4.07.2012 11:14

Nasoleala :))

 
#7 Cosmin 4.07.2012 11:16

mai usor decat anu trecut ce oameni :-j alea sunt subiecte de M1 ?:-j!

 
#8 5663 4.07.2012 11:17

dan nu te mai impacienta tu ca sunt subiecte usoare pentru ca nu sunt ia rezolvole tu sa vezi ca nu faci nici de 3 ;)

 
#9 Mariuca 4.07.2012 11:18

Vad ca le-a dat foarte greu (mai ales subiectul M2). Pacat ca ii streseaza asa de mult, mai ales ca in facultate se specializeaza si nu toti is genii si olimpici sau cu parinti cu bani care totusi isi permit sa le dea profesori peste profesori pregatitori.

 
#10 oana 4.07.2012 11:19

sunt mai grele la m2 decat la m1 :|

 
Vezi toate »