Cum a fost bătută Alexandra Stan. Varianta Poliţiei: „A vrut să rămână cu agresorul”. VIDEO

de Andrei Luca POPESCU

Alexandra Stan a refuzat să depună plângere împotriva prietenului ei, managerul Marcel Prodan, care ar fi bătut-o, ba chiar le-a cerut poliţiştilor să rămână la spital împreună cu acesta, refuzând să meargă la o secţie de poliţie pentru a povesti ce s-a întâmplat, au explicat pentru gândul oficialii Inspectoratului de Poliţie Constanţa.

Un echipaj al Poliţiei Rutiere Constanţa i-a găsit sâmbătă, în jurul orei 19.00, pe Alexandra Stan şi pe Marcel Prodan, la marginea şoselei care trece prin localitatea Valul lui Traian, pe sensul de mers dinspre Bucureşti spre Constanţa, lângă maşina tânărului. Cei doi se certau şi gesticulau aprins.

"Poliţiştii i-au legitimat. Fata prezenta urma unei lovituri la nivelul feţei, iar echipajul a condus-o la Spitalul Judeţean Constanţa, unde a venit şi tânărul care o însoţea. Poliţiştii i-au adus la cunoştinţă drepturile pe care le are şi au întrebat-o dacă vrea să depună plângere, însă nu s-a depus nicio plângere", a explicat pentru gândul Gelu Manolescu, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Constanţa.

Mai mult, Alexandra Stan a refuzat asistenţa Poliţiei, cerând să rămână alături de prietenul ei, Marcel Prodan, cel care ar fi bătut-o.

"Poliţiştii au întrebat-o dacă vrea să meargă la o secţie să povestească ce s-a întâmplat. Fata a cerut să rămână cu însoţitorul ei. Poliţia nu poate începe cercetările decât dacă există o plângere a persoanei vătămate, cu privire la posibila infracţiune de lovire", a mai explicat inspectorul Gelu Manolescu pentru gândul.

Astăzi, tatăl Alexandrei Stan a declarat pentru gândul că i-a cerut unui avocat să depună plângere penală la Parchet, împotriva lui Marcel Prodan.

Andrei Luca Popescu este reporter special al ziarului Gândul


 

 

 

66 Comentarii [+] Adauga un comentariu

#1 Motanul 17.06.2013 15:42

Deci dupa ce a desfigurat-o ea a vrut sa ramana cu impresarul ???
Hm...ceva nu se leaga

 
#2 cetätianul gogu 17.06.2013 15:52

dar pe celälant super star mondial inna cand avem sansa/bucuria sä o vedem tamponatä?

 
#3 sil 17.06.2013 15:57

@cetätianul gogu
inna deocamdata sta bine, nu are cum sa ia bataie. A luat lectii de judo, pardon, canto

 
#4 anon 17.06.2013 16:10

asta merita toti cei ce canta manele pe ritmuri tambalesti.

 
#5 paul 17.06.2013 16:11

nu vreau sa starnesc scandal sau sa fac comentarii la adresa unui-altuia, dar povestea politiei si cea a tatalui fetei nu se aliniază deloc. Acesta sustine ca fata a fost gasita de un cetatean strain si dusa la spital iar politia spune ca managerul a duso...

 
#6 efefer 17.06.2013 16:14

Daca mai e si proasta atunci nu ai ce sa-i faci. Si tiganul ala o rupe in doua de un an de zile. Poate are fata stockholm syndrome, ca lipsa de inteligenta dovedeste din plin. Si da, legile sunt proastre. Daca asta e prea tampita sa depuna plangere dupa un de zile de cafteli si umilinte, ala ii toaca banii si isi bate joc de munca ei, atunci ce se intampla? Asteapta politia pana o lasa cu un handicap sau doamne fereste se intampla ceva mai grav?

 
#7 alina 17.06.2013 16:22

@paul
nicio poveste nu se prea aliniaza din cele 154976 articole pe care le-am citit eu. toate ziarele si televiziunile au o varianta particulara a lor, deci, cine stie care o fi adevarul?!

 
#8 Flavius 17.06.2013 16:23

E foarte clar ca fata asta e terorizata de "manager "( a se citi peste) . Nu stiu exact prin ce metode a reusit acesta sa o aduca in asa o stare de dependenta . Oare este si furnizorul ei de droguri ?Dar felul asta de dependenta anormala se intalneste si la cei ce sunt exploatati de catre traficantii de persoane .Atentie !!!! Mi se pare un caz FOARTE GRAV.
In orice caz SE IMPUNE ca imediat sa fie inaintata o plingere la Politie in cazul in care acest lucru nu s-a intimplat pana acum.

 
#9 vasilescu 17.06.2013 16:27

Of of, mai maaai. Degeaba esti buna daca esti o * proasta! Ar putea avea orice barbat din lumea asta dar ea nu, in numele "iubirii" sta s-o calce animalu' ala in picioare ca pe ultima fufa. N-au pic de prestanta fetele astea, pacat, se irosesc aiurea si la 40-50 de ani le apuca regretul ca ce viata de c...t or avut! Nasol....

 
#10 Catalin 17.06.2013 16:41

Povestea Politiei Romane si povestea tatalui Alexandrei Stan nu se potrivesc. Inclin sa cred ca politia, organizatie aflata demult in Romania in slujba mafiei, protejeaza un mafiot care intamplator este si managerul Alexandrei. E oribil ce s-a intamplat si vinovatul trebuie pedepsit, nu PROTEJAT de Politie.
Sa va fie rusine, cei ce vorbiti de rau o femeie batuta, numai pentru ca nu va place cum canta.

 
Vezi toate »