Cum l-au "pregătit" oficialii români pe Jeffrey Franks pentru negocieri: Cu miel la proţap şi o horă cu şeful Fiscului

Şeful misiunii FMI la Bucureşti, Jeffrey Franks, a fost invitat în acest weekend la o petrecere privată la Buşteni, pe Valea Prahovei, unde s-a sărbătorit cu miel la proţap, la final fiind "încinsă" şi o horă, conform Ştirile ProTV.

Petrecerea, ţinută la poalele munţilor Bucegi, a avut loc cu puţin timp înainte ca, luni, Franks să înceapă discuţiile cu cabinetul Boc privind derularea acordului de tip preventiv semnat în martie anul trecut.

La petrecere au participat, printre alţii, primarul comunei, Emanoil Savin, şeful Fiscului, Sorin Blejnar şi Jeffrey Franks, şeful misiunii FMI în România.

Franks a mâncat, printre altele, miel la proţap, jumări, cârnaţi şi afumături.

La finalul ospăţului, invitaţii au "încins" o horă, la care s-au evidenţiat atât Franks, cât şi Blejnar.

Puteţi urmări filmul aici.


 

 

32 Comentarii [+] Adauga un comentariu

#1 piese auto ieftine 30.01.2012 21:51

Cauti piese auto ieftine?
Intra pe epiesa.ro si gasesti toata gama de piese auto la pret de importator.
Comercializam piese originale si after market de la cei mai cunoscuti producatori.
Urmeaza sa faci revizia si nu te incadrezi in buget? Urmareste super promotiile noastre la filtrele MANN
unde avem discount de 60%.
Cauti ulei motor de calitate la cel mai mic pret? epiesa.ro este solutia perfecta.
Te asteptam pe epiesa.ro sa te convingi singur !

 
#2 ALOO, PARLAMENTUL EUROPEAN 30.01.2012 22:11

aloo, comisia europeana, alo FMI, MADAME LEGARDE, pt. coruptie, dl francks dat afara , URGENT, IMPERATIV,

 
#3 Karinne 30.01.2012 22:25

Era si de asteptat ...... Toti suntem oameni ! Tentatiile sunt mari in ziua de astazi ! Ce credeti ca Francs nu este om ? Bine ca nu sare pe menajere prin hoteluri ! ehheheehheh cifrele reale ale Romaniei care sunt? De 2 sapt, intreb ?

 
#4 aviator 30.01.2012 22:38

CIUMA ROSIE BOLSEVICA,

Si-a luat jucariile atunci cand ar fi trebuit sa fie alaturi de DL BOC pentru a-l sustzine in discutziile cu FMI pentru marirea salalriilor.

Nu vor sa se amestece cu PDL-ul in colaborari de 3-4 ani incoace. PENTRU ce ??????

Pentru a se prezenta la alegeri drept INOCENTZI, CURATZI, Frumosi ca ALBA ca ZAPADA.

Nu stim nimic despre criza, criza est a lui BOC, Criza este a lui Basescu Zice CIUMA ROSIE.

NOI vom sti sa profitam la ALEGERI de cresterea economica a tzarii datorita lui BOC, ca MUSCA la ARAT, zice iarasi CIUMA ROSIE.

Deci ne retragem din parlament pentru a avea mainile curate, ALBE ca ZAPADA la alegeri, incheie CIUMA ROSIE, cu POANKA si cu KRITZA in fruntea coloanei, intonand imnul lui Ghevara si KASTRO.

ILICI- ILIESCU rade in barba ::::: "" Acum este randul meu, il invatz eu pe BASESCU sa mai condamne KOmunismul "".

 
#5 Adrian Nastase 30.01.2012 22:45

Cauta pe Google cuvantul "adrian nastase romopi" si pe prima pagina afisata afli daca este corecta pedeapsa de 2 ani inchisoare!!

 
#6 bebica 31.01.2012 00:25

L-au minjit si pe incoruptibilul asta cu feecale made in 269 PDL . Sper ca v-a dispare in curind din Romania si din FMI .

 
#7 mamablu 31.01.2012 02:06

Şi folcloristele unde sunt?

 
#8 ion 31.01.2012 06:03

Fiecaruia i-au gasit slabiciunea: lui Dominique Strauss Kahn cu femeile iar astuia cu petrecerile. Bravo FMI !!!!

 
#9 IQ100 31.01.2012 06:50

eu zic ca i-au dat si "folcloriste"