8163 vizualizări 5 mar 2018

„Estimăm că problemele reţelei mobile vor fi remediate în această seară. Echipele noastre tehnice lucrează în continuare la rezolvarea lor. Ne cerem scuze pentru neplăcerile create şi vă ţinem la curent cu evoluţia situaţiei”, a transmis compania. 

Echipele tehnice ale companiei lucrează, la ora transmiterii acestei ştiri, pentru remedierea situaţiei. 

„Pe fondul unor disfuncţionalităţi de natură tehnică, o parte dintre clienţii Telekom pot întâmpina dificultăţi în accesarea serviciilor de voce şi date mobile. Echipele noastre tehnice lucrează în acest moment pentru remedierea acestor disfuncţionalităţi în cel mai scurt timp posibil. Ne cerem scuze pentru neplăcerile create şi vă asigurăm că specialiştii noştri depun toate eforturile pentru restabilirea serviciilor la parametrii normali”, au scris cei de la Telekom pe pagina de Facebook a companiei.  

Luni, 5 martie, majoritatea clienţilor reţelei Telekom au rămas fără semnal la telefoane, ei neputând iniţia sau primi apeluri şi nici trimite sau recepţiona mesaje. 

Citește și: